fbpx
Zúčastnili sme sa najväčšieho izraelského veľtrhu

Zúčastnili sme sa najväčšieho izraelského veľtrhu International Mediterranean Tourism Market (IMTM) 2023 v Tel Avive, ktorý sa konal od 14. do 15. februára 2023. Ako Košice Región Turizmus, sme tentokrát v národnom stánku Slovakia Travel s claimom „Travel to Slovakia Good Idea“, úspešne prezentovali turistické možnosti Košického kraja, atraktívne práve pre izraelských návštevníkov.

Spoločne s nami, sa veľtrhu v spoločnom stánku, zúčastnili Kúpele Trenčianske Teplice a Rajecké Teplice, Enjoy Tatras DMC, Žilinský samosprávny kraj a ďalší partneri, pôsobiaci v rámci týchto území. Prítomnosť kúpeľov na veľtrhu bola opodstatnená, keďže stále platí, že návštevníci z Izraela najčastejšie mieria do kúpeľov, Vysokých a Nízkych Tatier, avšak čoraz viac ich zaujíma taktiež jedinečná a autentická atmosféra Národného parku Slovenský raj či ďalšie prírodné oblasti, nepoškodené masovým turizmom a zachovávajúce si svoj prirodzený ráz. V tejto súvislosti im Košický kraj má rozhodne čo ponúknuť a turistickú atraktívnosť destinácie vie doplniť aj židovskými pamiatkami a mestským turizmom, ktorý sa rovnako teší obľube u izraelských návštevníkov. Dlhodobo totiž platí, že po krajinách V4 je práve Izrael najvýznamnejším zdrojovým trhom, z hľadiska charakteru našej destinácie. Taktiež platí, že obe krajiny sú si navzájom veľmi atraktívne a akcelerátorom pre výraznejšiu návštevnosť Košického kraja by určite bolo priame letecké spojenie na trase Tel Aviv – Košice. Aj táto otázka bola predmetom viacerých rokovaní za účasti Ministerstva dopravy Slovenskej republiky a zástupcov košického letiska. Úspešne sa však podarilo zatiaľ prepojiť Tel Aviv s inou slovenskou lokalitou, ktorou sú Piešťany. Nové letecké spojenie bolo jednou z nosných tém, ktorá bola za účasti médií predstavená. Prví návštevníci, ktorí využijú toto letecké spojenie, pristanú v Piešťanoch už 19. apríla 2023. Tento úspešný krok v CR je výsledkom dlhodobého úsilia Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj v spolupráci s izraelským touroperátorom Overseas travel Ltd.

Veľtrh IMTM Tel Aviv právom patrí k najprestížnejším stretnutiam expertov v cestovnom ruchu. Je zároveň kvalitnou odbornou platformou na výmenu skúseností, nových poznatkov, kontaktov, získanie výhodných kontraktov či dlhodobých partnerstiev. Tie si aj vďaka organizovanému B2B workshopu odnášame z posledného ročníka, kde sme aktívne jednali o možnostiach incomingu s cestovnými kanceláriami a turistickými operátormi.

Podujatie realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.

www.slovakia.travel


Aj remeslo prináša nezabudnuteľný zážitok

Cestovný ruch funguje dobre, ak sa spolieha predovšetkým na to, čo je dostupné lokálne. Turistov zaujíma všetko, čo vychádza z miestnych…

Hokejová liga majstrov na Kraji sveta

Športoví fanúšikovia nielen z Košíc a Košického kraja sa v týchto týždňoch tešia z významnej športovej udalosti.…

Novinárom z Česka, Poľska a Maďarska sme predstavili top ornitologické lokality na Kraji sveta

Naša organizácia Košice Región Turizmus v spolupráci s SOS BirdLife Slovensko zorganizovala infocestu v rámci cezhraničného projektu…