fbpx
Novinárom z Česka, Poľska a Maďarska sme predstavili top ornitologické lokality na Kraji sveta

Naša organizácia Košice Región Turizmus v spolupráci s SOS BirdLife Slovensko zorganizovala infocestu v rámci cezhraničného projektu Bird Tour SKHU/1902/1.1/060 pre skupinu novinárov a influencerov z Českej republiky, Poľska a Maďarska.  

V súčasnosti je v turizme niekoľko nových trendov pre úzke cieľové skupiny. Zamerali sme sa na jeden z nich. Birdwatching, alebo pozorovanie vtákov, sa v posledných rokoch zaradilo medzi obľúbené aktivity voľného času. Vieme, že náš región má veľký potenciál rozvoja turizmu aj v tejto oblasti, nakoľko sa tu nachádza viacero významných ornitologických lokalít.

Senianske rybníky v obci Senné na východe Slovenska patria medzi najvýznamnejšie ornitologické lokality v Európe. Navštevujú ju skúsení ornitológovia, milovníci zvierat aj rodiny s deťmi zo širokého okolia, ale aj zahraničia. Možno tu vidieť nielen vtáky, ktoré na Slovensku hniezdia, ale aj exotickejšie druhy, ktoré sa u nás iba zastavia. 

Počasie skupine novinárov a influencerov vskutku veľmi prialo, preto sme počas návštevy rybníkov prešli všetky zaujímavé miesta – náučný chodník, Iňačovskú studňu – vahadlovú studňu uprostred pasienkov, pri ktorej je altánok a ohnisko, rozhľadňu, ale aj kaštieľ. 

S pozorovaním vtáctva sme pokračovali na vodnej zážitkovej ceste v Oboríne, na náučnom chodníku v Ižkovciach a na Morskom oku vo Vihorlatských vrchoch. Každá lokalita má svoje osobité čaro a zaujme z rôznych dôvodov. Aj napriek tomu, že dôvod našej cesty na každej zastávke bol vždy rovnaký, dojem z miesta a zážitok z pozorovania lokálneho vtáctva bol vždy iný. 

Veríme, že osobné skúsenosti a zážitky účastníkov press tripu budú pretavené do mediálnych výstupov a oslovia nadšencov tohto druhu cestovania. 

Projekt je spolufinancovaný z prostriedkov Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, www.skhu.eu.  

 

 


Zúčastnili sme sa najväčšieho izraelského veľtrhu

Zúčastnili sme sa najväčšieho izraelského veľtrhu International Mediterranean Tourism Market (IMTM) 2023 v Tel Avive, ktorý sa konal od 14.…

Košice Región Turizmus oslavuje svoju desaťročnicu umením v krajine

Krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KRT) má za sebou 10 rokov úspešného manažovania destinácie Košický kraj.…

Postavili sme prvú turistickú útulňu novej generácie

Vo Volovských vrchoch, v katastrálnom území obce Vyšný Medzev, pribudla nová turistická útulňa s unikátnou architektúrou. Jej výstavbu…