fbpx
Maratónsky expres odviezol 240 bežcov

Parádna atmosféra, desiatky bežcov a niekoľkohodinová cesta, ktorá vďaka Maratónskemu expresu ubehla tak ľahko, ako maratónska štyridsaťdvojka. Cestovať do Košíc na 96. ročník Medzinárodného maratónu mieru ste mohli mimoriadnym vlakom Maratónsky expres, ktorý bral cestujúcich v staniciach po severnej trase od Bratislavy.

Tohtoročný Maratónsky expres bol akousi prvou lastovičkou na koľajniciach. Nadviazal na turistické vlaky, ktoré Košice Región Turizmus vypravuje na vnútro-regionálnej báze. V tomto prípade však šlo o spiatočný spoj medzi dvoma slovenskými metropolami po trase Bratislava – Trnava – Leopoldov – Trenčín – Považská Bystrica – Žilina – Vrútky – Ružomberok – Liptovský Mikuláš – Poprad – Spišská Nová Ves – Košice a späť.

Úspešný produkt, ktorý treba opakovať

Maratónskym expresom sa do Košíc odviezlo vyše 230 pasažierov. Z toho 164 ich nastúpilo na začiatku trasy, v staniciach Bratislava – Trnava – Leopoldov. Zvyšná štvrtina pristúpila v staniciach od Trenčína po Spišskú Novú Ves. Tieto čísla nemožno hodnotiť inak ako obrovský úspech. Maratónsky expres preto určite vypravíme aj o rok!

A čo bežcov do vláku prilákalo?

Možných odpovedí je viacero, každý cestujúci sa ale zrejme nájde aspoň v jednej z nich:

  • Skvelý program, vďaka ktorému cesta (inak zdĺhavá a nudná) ubiehala oveľa rýchlejšie: Workshopy s profesionálnymi športovými trénermi, párty-vagón a bežecký pás priamo na palube.
  • Väčšina spolucestujúcich bola z tej istej krvnej skupiny: B ako bežci.
  • Cena, ktorá nijako nepresahovala bežné cestovné vo vlakoch na tejto trase.
  • Ekologické a pohodlné cestovanie, autá ostali pekne zaparkované doma.

Nevedeli ste o Maratónskom exprese?

Tak to je vážne škoda, pretože o ňom bolo celkom počuť. Napríklad, na vlnách Rádia Slovensko, Fun Rádia a Rádia Expres:

Alebo ste o vlaku mohli čítať u nás, ďalej v online aj printovej verzii magazínu RUNGO, na portáli beh.sk, na webe Teraz.sk či SME.sk. A, samozrejme, na webe i v newslettri Medzinárodného maratónu mieru.

V Maratónskom exprese sme viezli aj štáb RTVS, takže ako to vo vlaku vyzeralo, si môžete pozrieť v športovej relácii Góly – body – sekundy z 5. októbra 2019. Reportáž Ivana Janka priamo z vlaku sa začína v čase 10:00.


maratónsky expres banner

Maratónsky expres vznikol vďaka spolupráci:


ladovy expres 2020

Ľadový expres v lete 2020 s viacerými novinkami

Pandémia COVID-19 síce poškrtala niektoré aktivity plánované na uplynulé obdobie, no priaznivá epidemiologická situácia nám umožnila…

leto 2019 košický kraj turisti

Ubytovacie štatistiky za leto 2019 opäť narástli

Spomedzi ôsmich slovenských krajov zaznamenal počas leta 2019 (jún-júl-august) najvýraznejší percentuálny medziročný nárast…

dotazník košický kraj

PRIESKUM: A čo váš názor na turizmus v Košickom kraji?

Veľký prieskum medzi návštevníkmi a obyvateľmi Košického kraja realizujeme s cieľom rozvíjať cestovný ruch udržateľným spôsobom.…