fbpx
Vypravíme Maratónsky expres – vlak plný bežcov

Všetci bežci, ale aj ich priaznivci a vyznávači zdravého životného štýlu sa môžu na tohtoročný Medzinárodný maratón mieru do Košíc odviezť mimoriadnym vlakom. Jeho názov je Maratónsky expres a z Bratislavy ho vypravujeme deň pred bežeckým sviatkom.

V metropole východu stíhate aj Bielu noc a v nedeľu sa potom rovnakým vlakom môžete vrátiť domov.

Maratónsky expres prináša Košice Región Turizmus s finančnou podporou Košického samosprávneho kraja. Partnerom tohto mimoriadneho vlaku je Železničná spoločnosť Slovensko.

Bežecký pás i športoví tréneri priamo vo vlaku

Keďže leitmotívom Maratónskeho expresu je beh, základnou správou je, že by ste vo vlaku určite nemali vytuhnúť. Priamo na palube si budete môcť zabehať na bežeckom páse, čaká vás tiež zdravé občerstvenie a zaujímavé workshopy s odborníkmi na prípravu športovcov. Prvým je Viktor Bielik, ktorý bude v Maratónskom exprese hovoriť o tom, čo by (ne)malo chýbať na tanieri maratónca. Ivan Gabovič sa zameria na kondíciu a beh v dlhodobej príprave hobby športovcov.

Obaja páni zopakujú svoje workshopy viackrát, aby ich mohli absolvovať aj pristupujúci pasažieri.

viktor bielik ivan gabovič
O zaujímavé workshopy sa postarajú Viktor Bielik (naľavo) a Ivan Gabovič.

Po severnej trase z Bratislavy do Košíc a nazad

Tento unikátny mimoriadny maratónsky vlak vyrazí z bratislavskej hlavnej stanice v sobotu 5. októbra o 11:00. Do vlaku môžete pristupovať aj v staniciach: Trnava, Leopoldov, Trenčín, Považská Bystrica, Žilina, Vrútky, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad – Tatry a Spišská Nová Ves. Príchod do Košíc je o 16:17, večer si v dejisku druhého najstaršieho maratónu na svete nenechajte ujsť obľúbené podujatie Biela noc.

Bez ohľadu na váš dosiahnutý bežecký čas budete spiatočnú cestu stíhať s prehľadom. Maratónsky expres sa z Košíc vracia v nedeľu 6. októbra, keď už budú všetci bežci dávno v cieli. Odchod zo železničnej stanice v Košiciach je o 16:13, v Bratislave by mal byť večer o 22:08.

Cestovný poriadok Maratónskeho expresu

Spiatočné lístky na Maratónsky expres už od 12 eur!

Cestovné lístky na Maratónsky expres sa predávajú online – na stránke Košice Región Turizmus. V predaji sú iba spiatočné lístky v troch cenových kategóriách, podľa nástupnej stanice. Cena lístkov neprevyšuje cestovné bežných vlakových spojení na tejto trase. Spiatočný lístok z najbližších nástupných staníc stojí len 12 eur.


V Gombaseku sme otvorili ďalšiu zipline dráhu v kraji

V spolupráci s Košickým samosprávnym krajom (KSK) a OZ Pre rozvoj Gombaseku sme úspešne otvorili ďalšiu Zipline dráhu v našom…

Predstavenie nového cezhraničného projektu - Attraction

Zádielska tiesňava je jednou z najobľúbenejších a najnavštevovanejších turistických lokalít v Košickom kraji. Pozývame vás na…