fbpx
KOŠICKÝ KRAJ NA NAJVÄČŠOM SLOVENSKOM VEĽTRHU CESTOVNÉHO RUCHU

Košice, 7.2.2014

Najdôležitejší veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour sa konal v dňoch 30.1.-2.2.2014 v priestoroch Incheba Expo v Bratislave. Aj tento rok sa ho zúčastnili cestovné kancelárie, krajiny, domáce a zahraničné regióny a subjekty poskytujúce služby v cestovnom ruchu. Návštevníkom sa na ploche 36 000 m² predstavilo 756 vystavovateľov z 29 krajín. Veľtrhy tento rok zaznamenali mimoriadne pozitívny ohlas. Za štyri dni prilákali rekordných 75 012 milovníkov dobrého jedla a cestovania (zdroj Incheba.sk).

Košický kraj vo svojej modernej expozícii predstavil bohatú ponuku zameranú na jednotlivé destinácie: mesto Košice so svojou kultúrnou ponukou, Dolný Zemplín s letnou ponukou pobytov pri vode a samozrejme nechýbal ani Slovenský raj s ponukou atraktívnych turistických možností. Návštevníci veľtrhu prejavovali veľký záujem aj o možnosti turistiky v NP Slovenský kras, ako aj o našu jedinečnú vinohradnícku oblasť Tokaj.

Výstavnú expozíciu zabezpečovala Krajská organizácia cestovného ruchu Košický kraj spolu s oblastnými organizáciami cestovného ruchu v kraji.

Autor : KOCR KK


Obnova turistického značenia podporila rozvoj udržateľnej rekreácie

Košice Región Turizmus v spolupráci s Klubom Slovenských turistov aj v tomto roku pokračovali v úspešnej spolupráci. Obnovili 207,3 km…

Kampaň Kraj sveta opäť v centre pozornosti

Letná destinačná marketingová kampaň Košického kraja, Kraj sveta: Hrdý na to, čo v ňom nenájdeš, doplnila v priebehu…

Nová turistická útulňa

V Košickom kraji, priamo v prostredí Volovských vrchov, vznikne v spolupráci s Hikemates, Košice Región Turizmus a Košickým samosprávnym…