fbpx
Košice región žil na ITF Slovakiatour 2019 hokejom

Nedá sa povedať, že by východ republiky nebol v Bratislave dostatočne silno reprezentovaný po celý rok. Je však iba pár takých dní, keď to z Bratislavy do Michaloviec zvládnete po vlastných a len na pár krokov. Veľtrh cestovania ITF Slovakiatour 2019 tradične, koncom januára, spojil na výstavnej ploche bratislavskej Incheby nielen slovenské regióny, aby tak cestovateľom ponúkol bonboniéru atraktívnych miest a zážitkov.

Expozícia Košice región vychádzala z vlaňajšieho priestorového riešenia, ktoré sa snaží o minimalistickú grandióznosť a odráža svetové trendy. Samotný dizajn reagoval na najvýznamnejšiu tému tohto roka v cestovnom ruchu u nás – Majstrovstvá sveta v hokeji 2019. To sme sa snažili obsiahnuť aj v hlavnom claime, ktorý znel: Košice – hlavné mesto Hokejovej republiky. Áno, bolo to do istej miery provokatívne heslo, ale žiadne separatistické nálady ho nesprevádzali. Je skrátka úplne jasné, že počas hokejového šampionátu sa Slovensko mení na hokejovú republiku, keď idú všetky (i geograficko-podpichovačné) šarvátky bokom a všetci povzbudzujeme jeden tím. A ten bude hrať práve v Košiciach. Preto hlavné mesto. Veď vy nám to v tej Bratislave na tých pár dní doprajete, však?

Okrem hokejového vizuálu v národných farbách pútala pozornosť návštevníkov aj obrovská obrazovka, ktorá prakticky tvorila plášť poschodovej konštrukcie za front-deskom. Mimochodom, za ním si čo-to vytrpeli dievčatá (prepáčte) za jednotlivé destinácie Košického regiónu. 20 štvorcových metrov LED panelov za chrbtom – to je už fajnový radiátor.

Koncept stánku Košice región i tohto roku vychádzal z filozofie, ktorú Košice Región Turizmus forsíruje ako stavebný kameň rozvoja cestovného ruchu. Okrem jednotlivých destinácií či subjektov pôsobiacich v našom kraji preto na ploche vyše 150 metrov štvorcových dostali priestor aj kľúčoví hráči v oblasti dopravy osôb – leteckí dopravcovia, ktorí aj počas MS v hokeji priblížia náš región svetu prostredníctvom Letiska Košice: Turkish Airlines, Eurowings a poľský LOT.


Kampaň Kraj sveta opäť v centre pozornosti

Letná destinačná marketingová kampaň Košického kraja, Kraj sveta: Hrdý na to, čo v ňom nenájdeš, doplnila v priebehu…

Pozvánka na INFOCESTU do Košického kraja

Košice Región Turizmus dáva do pozornosti všetkým influencerom (blogerom, vlogerom, instagramerom) a zástupcom mediálnej obce,…

Pozvánka na predstavenie výstupov projektu NYKE

Hlavným cieľom projektu NYKE, ktorého sme aktívnou súčasťou, je zlepšiť cezhraničnú spoluprácu destinačných organizácií na…