fbpx
Expozícia VÝCHOD – VÁŠ CAMP na Caravan Bike Travel 2024

Košický a Prešovský samosprávny kraj (v rámci svojich krajských organizácií cestovného ruchu Košice Región Turizmus a Severovýchod Slovenska) spojili sily a na veľtrhu Caravan Bike Travel 2024 sa predstavili pod spoločnou značkou VÝCHOD – VÁŠ CAMP. Na nitrianske výstavisko Agrokomplex priniesli do pavilónu A kúsok východoslovenskej atmosféry, možnosti kempovania a objavovania krajov. Expozícia sa tešila vysokej návštevnosti a záujmu návštevníkov z celého Slovenska aj susedných štátov.

Trojdňovej výstavy karavaningu a kempingu sa 22. – 24. marca 2024 zúčastnili aj Košický a Prešovský kraj, a to priamo v spoločnej expozícii. Značka „VÝCHOD“ bola odprezentovaná nielen prostredníctvom prepracovanej grafiky, ale najmä prezentáciou možností, ktoré tieto kraje ponúkajú pre všetkých kemperov, turistov, cyklistov a objaviteľov unikátov našej krajiny.

Pri príležitosti tejto spolupráce vydali krajské organizácie cestovného ruchu Severovýchod Slovenska a Košice Region Turizmus spoločný materiál Autokempy východného Slovenska zhrňajúci 32 kempov na východe Slovenska, pričom jeho súčasťou je aj prehľadná mapa kempov. Vznikli tiež nové propagačné predmety s logom VÝCHOD – VÁŠ CAMP, ktoré mohli návštevníci veľtrhu vyhrať po zapojení sa do interaktívnych aktivít a kvízov.

Košice Region Turizmus priniesli do Nitry tokajské vína z vinárstva Chateau Grand Bari a campingu Malá Bara, chlapcov z Enjoy The Ride, vďaka ktorým si mohli deti vyskúšať prekážky na BMX a prírodné krásy priblížila OOCR Slovenský raj a Spiš. Kúzelná krajina HARAVARA vyslala na západ Slovenska svojho zástupcu Maxa.

Atmosféru severovýchodu Slovenska autenticky doplnili pltníci z penziónu Pltník s ozajstnou plťou, Goralská hudba aj vôňa lahodnej kávy od rodinnej pojazdnej kaviarne Rikša Káva z Popradu. Pohyb priniesol výrobca dizajnových a rastúcich bicyklov SHARVAN a možnosti trávenia voľného času v regiónoch odprezentovali oblastné organizácie cestovného ruchu Región ŠarišHorný Zemplín a Tatry Spiš Pieniny. Nechýbala ani Medová Žofia z krásnych Polonín, ktorá priblížila kampaň LEGENDARIUM rodinkám s deťmi.

Počas celých troch dní si mohli návštevníci pochutnať na miešaných TATRATEA drinkoch a remeselnom pive Kaltenecker a mlsné jazýčky na tradičnej treske od Ryba Košice a sladkých Horalkach.

Expozícia VÝCHOD – VÁŠ CAMP sa tešila pozornosti a pochvalám návštevníkov, spoluvystavovateľov a partnerov. Veríme, že spolupráca Prešovského a Košického kraja bude aj naďalej pokračovať a ponúkne priestor pre vzniknutie ďalších hodnotných spoločných projektov.

Realizované s finančnou podporou Ministerstva cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky. 

logo_Min-CestovnehoRuchu-a-Sportu_SR_SK_farba_rgb


Predstavili sme novú ponuku školských výletov do krajiny Haravara a jednodňových autobusových výletov pre rok 2024

Náš Regionálny informačný bod priniesol svoju rozmanitú ponuku aktivít pre nadchádzajúcu turistickú sezónu 2024. Okrem tradičných…

Poznáme víťazov druhého ročníka inovatívnej súťaže Umenie na mieste X

Druhý ročník inovatívnej súťaže Umenie na mieste X, ktorá prináša landartové umelecké diela do návštevníckych lokalít Košického…

staba

OBNOVA HRADU KRÁSNA HÔRKA A REVITALIZÁCIA BEZPROSTREDNÉHO OKOLIA HRADU 

Obnova hradu Krásna Hôrka, ako aj realizácia mnohých novostavieb v podhradí a okolí hradu sa uskutočňuje podľa projektovej dokumentácie…