fbpx
Európsky týždeň mobility s Košickým krajom: Raňajky aj bezplatné karty

Európsky týždeň mobility je aj tento rok od 16. do 22. septembra a umožňuje mestám a obciam vyskúšať si alternatívy trvalo udržateľnej dopravy. Obyvatelia Košického kraja sa môžu zapojiť tiež. Stačí vymeniť auto za  vlastné nohy, bicykel, kolobežku alebo verejnú dopravu.

Lepšie miesto pre život

Spomínanými spôsobmi môžete znížiť emisie uhlíka, zlepšiť kvalitu ovzdušia a v neposlednom rade urobiť z mestských častí príjemnejšie miesto pre život a prácu. Aj takouto malou zmenou prispejete k ochrane planéty a pomôžete zlepšiť ovzdušie.

Motto aktuálnej kampane „Čistejšia doprava pre všetkých“ odráža ambiciózne ciele uhlíkovo neutrálnej Európy do roku 2050.  Do Európskeho týždňa mobility 2020 sa zapojil aj náš Košický kraj, ktorý bezplatne vydáva od 16. 9. do 22. 9. 2020 čipové karty v zákazníckych centrách autobusových staníc Košice, Rožňava, Spišská Nová Ves alebo cez aplikáciu UBIAN.

 


Zemplín aj Spiš

Mesto Spišská Nová Ves sa do kampane zapojí v dvoch okruhoch aktivít, konkrétne bezplatným cestovaním v prostriedkoch MHD počas Dňa bez áut a bezplatným vydávaním dopravných kariet. Cestovanie mestskou hromadnou dopravou (MHD) bude 22. septembra, ktorý je v rámci týždňa mobility vyhlásený ako Deň bez áut, pre všetkých ľudí zadarmo.

Aj Trebišov zverejnil, že podporia používanie udržateľných spôsobov dopravy tým, že umožnia obyvateľom mesta prepravu MHD počas utorka (22. 9.) zdarma.

Raňajky s krajom

V rámci kampane kraj pripravil aj sériu troch podujatí s názvom Nabi sa – Raňajky s Košickým samosprávnym krajom. Odštartoval ich v stredu (16. 9.) v Košiciach pri Jakabovom paláci. Vo štvrtok (17. 9.) sa raňajkový stánok presunie na Radničné námestie do Spišskej Novej Vsi a akciu zavŕšia v piatok (18. 9.) na Námestí osloboditeľov v Michalovciach.

Občerstvenie pre tých, ktorí namiesto auta uprednostnia bicykel, kolobežku, korčule či pešiu chôdzu, bude k dispozícii od 7:00 do 12:00 hod.

Košický kraj pozýva od 16. do 18. septembra na podujatie NABI SA – Raňajky s Košickým samosprávnym krajom. 

Pozrite si nižšie aj bohatý program pre širokú verejnosť mesta Trebišov v rámci Európskeho týždňa mobility. 

JAZDA NA VODNÝCH BICYKLOCH A ČLNOCH
rybník v mestskom parku/ víkend 19. – 20. 9./ 14.00  – 18.00  

BIKESHARING ZDARMA (16. 9. – 22. 9.)
Registrovaní v aplikácii Antik SmartWay získajú prostredníctvom využitia kupónu cez „VOUCHER“ 5 hodín bicyklovania ZDARMA počas celého ETM (16. – 22. 9.). Benefit je aktívny bez ďalšej potreby zasielania e-mailu.

DETSKÝ VODIČÁK
dopravné ihrisko pre deti v spolupráci so SČK/ parkovisko pred MsÚ/ 17. 9. štvrtok/ 9.00 – 12.00

VÝZVA PRE OBČANOV  
Do práce peši, na bicykli alebo MHD/ piatok 18. 9.    

KORČUĽOVANIE PRE VEREJNOSŤ ZDARMA
19. 9. sobota/ 14.30 – 16.30 a 17.00 – 19.00/    

SPOZNAJ TREBIŠOV BEHOM 
20. 9. nedeľa/ športovo-charitatívne a spoločenské podujatie pre celú rodinu, rekreačných bežcov, chodcov aj verejnosť

CYKLOJAZDA MESTOM
21. 9. o 16.00 h/ štart pred MsÚ

VESELO A NA ĽUDOVÚ NÔTU s FURMANMI PRED JAZDOU MHD
18.  9. o 15. 30 h/ zástavka pri Soc. poisťovni


Kampaň KRAJ SVETA ovládla české FLEMA Media Awards

Letná destinačná marketingová kampaň Košického kraja, Kraj sveta: Hrdý na to, čo v ňom nenájdeš, získala od svojho spustenia už…

Organizovali sme pracovné stretnutie so zahraničnými partnermi

V uplynulom období sme organizovali pracovné stretnutie s kľúčovými partnermi projektu GO52 - 52 zážitkov v Karpatskom regióne. Projekt sa…

Kraj sveta na medzinárodnom veľtrhu ITF Slovakiatour 2022

Kraj sveta – Košický svetový kraj je vďaka prirodzenému rázu nedotknutej prírody a hodnotnej práci tvorivých ľudí, už dnes lákadlom…