fbpx
Eko-novinka: Na Tokaji pribudol turistický vláčik

Návštevníci najmenšej slovenskej vinohradníckej oblasti Tokaj môžu v septembri tohto roka (2019) využívať nový spôsob prepravy medzi vinárstvami. Ekologický turistický vláčik ich odvezie medzi tokajskými vinárstvami. Za jeden deň tak môžu Tokaj spoznať a ochutnať na viacero spôsobov. Vláčik je vhodnou voľbou aj pre cestujúcich z Tokajského cykloexpresu na potulkách Tokajom.


Čo robiť na Tokaji? Inšpirujte sa v tomto článku.elektrický vláčik na tokaji

Vláčik premáva každý týždeň od štvrtka do nedele

Turistický vláčik je bežným spôsobom presunu menšieho počtu turistov na kratšie vzdialenosti v rámci jednej lokality. Na Tokaji mnohým návštevníkom práve takáto možnosť chýbala, keďže pre tento región je typický vinársky turizmus. 

Vláčik jazdí počas septembra a októbra, každý týždeň od štvrtka do nedele po trase Čerhov – železničná a autobusová stanica, Vinárstvo J&J Ostrožovič (V. Tŕňa), Gazdovské pivnice (V. Tŕňa), Vinárstvo Tokaj Macik Winery (M. Tŕňa), Vyhliadková veža Tokaj (M. Tŕňa), Vinárstvo Chateau GRAND BARI (V. Bara) a späť.

Odchody turistického vláčika

  • Vo štvrtok, piatok a nedeľu odchádza z Čerhova o 10:00 a o 15:00, s príchodom do Chateau GRAND BARI približne o 12:00, resp. 17:00. Návrat do Čerhova je okolo 12:40, resp. 17:40.
  • V soboty odchádza z Čerhova o 9:00 a 14:00, s príchodom do Chateau GRAND BARI približne o 11:00 a 16:00.
    Návrat do Čerhova je okolo 11:40, resp. 16:40

Jazda v turistickom vláčiku pre jednu osobu stojí 5 eur, deti do 18 rokov majú prepravu zdarma.


Zatiaľ skúška na mesiac, na budúci rok už celú sezónu

Turistický vláčik na elektronický pohon funguje v septembri a októbri 2019 v pilotnej prevádzke, aby sa vychytali všetky prevádzkové muchy. Prenájom vláčika finančne podporili organizácia Košice Región Turizmus spoločne s Košickým samosprávnym krajom. Prevádzku má na starosti obec Malá Tŕňa. Do budúceho roka sa ráta so zakúpením vlastného vláčika, ktorý by mal na Tokaji fungovať počas celej ťažiskovej turistickej sezóny, teda od mája do konca septembra.


ľadový expres zima 2020

Aj v zime 2020 vypravujeme Ľadový expres

Aj túto zimnú sezónu môžu sme pre vyznávačov aktívneho oddychu pripravili mimoriadny turistický vlak - Ľadový expres. Pre cestujúcich…

turistické vlaky 2019

Turistické vlaky odviezli 5.000 cestujúcich

Turistické vlaky, ktoré sme v Košickom kraji vypravovali počas roku 2019, odviezli tisíce cestujúcich. Vďaka tomuto druhu dopravy tak mohli…

Košice ako domov hokeja na LowSeason Traveller

LowSeason Traveller je portál zameraný na udržateľný turizmus s ohľadom na preľudnenosť niektorých obľúbených destinácií…