fbpx
V kraji pribudlo unikátne discgolfové ihrisko

 

Naša krajská organizácia opäť prispela k neopakovateľným zážitkom na Kraji sveta, tentoraz vďaka jedinečnému projektu „Discgolf – spája rodiny, všetky generácie a vytvára priateľstvá“.

Discgolf, často nazývaný aj ako frisbee golf, je šport, ktorý kombinuje prvky tradičného golfu a hádzania lietajúceho disku (frisbee). Podobne ako v golfe, cieľom hry je prejsť ihriskom s čo najmenším počtom hodov. Namiesto loptičky a palice však hráči používajú špeciálne disky a snažia sa trafiť do cieľov, ktoré sú označené ako „koše“.

Discgolfové ihrisko nájdete v areáli lyžiarskeho strediska Jahodná a pre hráčov je možnosť výberu z troch okruhov s 19timi hracími košmi a dvomi tréningovými košmi. Ihrisko dokonca spĺňa požiadavky medzinárodných turnajov.

Hlavnou myšlienkou projektu bolo priniesť tento novovzniknutý a v zahraničí populárny šport na Slovensko s cieľom prilákať celé rodiny od teenagerov po seniorov, partie priateľov, aj súťaživých turistov do prírody a zabezpečiť im aktívne využitie voľného času a podporiť zdravý životný štýl.

Rezervácia discgolfového ihriska: Discgolf | JAHODNÁ Family & Sport Resort (jahodna.sk)


Podporili sme opravu lietadla Antonov AN - 2, určeného pre vyhliadkové lety nad Spišom

V nedeľu, 2. júna 2024, bol v Spišskej Novej Vsi verejnosti slávnostne predstavený nový zážitkový projekt  „Za pamiatkami na krídlach…

Aj remeslo prináša nezabudnuteľný zážitok

Cestovný ruch funguje dobre, ak sa spolieha predovšetkým na to, čo je dostupné lokálne. Turistov zaujíma všetko, čo vychádza z miestnych…