fbpx
Utazás 2014, Budapešť, Maďarsko

V meste Budapešť sa v dňoch 27.2.-2.3.2014 uskutočnil 37. ročník medzinárodnej výstavy cestovného ruchu Utazás. Partnerskou krajinou medzinárodnej výstavy bola tento rok Tunisko, hosťujúcim regiónom domáceho cestovného ruchu Pécs a kultúrnym vystavovateľom Matyó a jej výšivka.

V spoločnej výstavnej expozícií Slovenskej agentúry pre cestovný ruch sa predstavilo 18 vystavovateľov zo Slovenska, medzi nimi aj turistická destinácia Košice región. Výbornú atmosféru vytváral aj hudobný virtuóz Filip Jančík. Pre návštevníkov boli pripravené ochutnávky piva a slovenských regionálnych špecialít.

Najväčší záujem zo strany návštevníkov bol o kultúrny program mesta Košice, ubytovacie možnosti v regióne, turistické mapy, Slovenský raj a Krásnu Hôrku. Zaujímali sa aj o cyklotrasy, o EHMK 2013 a kempingy. Návštevníci boli oboznámení aj o novom aquaparku na Zemplínskej šírave. Výstavnú expozíciu navštívili aj naši nedávni hostia z Maďarska, Nagy Feró s manželkou a Danics Dóra.

Výstava Utazás je najväčším veľtrhom cestovného ruchu v Maďarsku. Je určený odbornej aj širokej verejnosti. Záujem vystavovateľov o túto výstavu z roka na rok rastie.

Autor : KOCR KK


TLAČOVÁ SPRÁVA: BirdTour: Rozkvet ekoturizmu v srdci Európy, s unikátnym pohľadom na vtáctvo

Spojenie prírody a turizmu s myšlienkou oživiť a zatraktívniť prihraničný región prináša medzinárodný projekt s názvom…

Projekt REJOICE zmení nevyužitý potenciál rieky Hornád

Nevyužitý potenciál rieky Hornád z hľadiska ekoturizmu sa rozhodli zmeniť partneri projektu REJOICE (RivEr JOurney…

Halov močiar

Prídeme oň? Halov močiar - domov vzácnych a ohrozených druhov.

https://www.youtube.com/watch?v=ge7duJiV5FE "Keď sa povie Halov močiar, predstavím si mokraď plnú života. Priamo na tejto lokalite…