fbpx
Tel Avivu sme sa zapáčili

Začiatok roka 2020 je už tradične nabitý medzinárodnými veľtrhmi cestovného ruchu, organizovanými po celom svete. Účasť na takýchto veľtrhoch považujeme za povinnosť a príležitosť, ako predstaviť krásy Košického kraja, nielen mimo Slovenska, ale aj Európy. 

Košice Región Turizmus na IMTM 2020 Tel Aviv

Košický región sa v dňoch 10. – 12. februára 2020 stal jedným z takmer 2000 vystavovateľov na prestížnom medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu v kongresovom centre Expo v Izraelskom Tel Avive. Medzinárodný charakter 26. ročníka veľtrhu IMTM sme videli nielen na vlastné oči, ale dokazovali to aj čísla a štatistiky. 

Spoločne so zástupcami OOCR Košice Turizmus sme na IMTM zdieľali priestor a spoločnými silami, sme v čo najlepšom svetle prezentovali náš kraj, východné Slovensko a metropolu východu – Košice, ako skvelú cieľovú destináciu na dovolenky a citybreaky. Okrem všeobecných informácií o kraji sme do Izraela doniesli aj našu aktuálnu novinku – katalóg pobytov a výletov Tak blízko, ako sa len dá (As close as can be), ktorú sme predstavili na veľtrhu cestovného ruchu ITF v Bratislave. 

Veľvyslanec SR v Izraeli Igor Maukš (vpravo)

Počas dvoch dní sme na našom stánku s označením “Kosice and Kosice Region Slovakia” privítali veľa zaujímavých ľudí, medzi ktorých patril aj čerstvo ustanovený veľvyslanec SR v Izraeli Igor Maukš. Toto stretnutie nám otvorilo možnosť prebrať spoločné aktivity, ktoré sa realizovali v minulosti a zároveň načrtnúť nové témy a možnosti budúcej spolupráce. Konkrétne takej, ktorá by zlepšila prezentáciou našej destinácie v Izraeli a zlepšila dopravné spojenie medzi našimi krajinami. 

Národný stánok – Slovenská republika

Po dvoch dňoch strávených v Tel Avive môžeme povedať, že o Košický región a celkovo o východné Slovensko je zo strany Izraelčanov veľký záujem. Nielen verejnosť, ale aj cestovné kancelárie, hotely či dopravcovia majú víziu a chuť spoznávať východné Slovensko alebo zlepšiť a zjednodušiť možnosti v jeho spoznávaní. Množstvo ľudí, ktorých sme mali možnosť spoznať z biznis sektora má korene, viažuce sa na Košický kraj. Mnohí z nich sa k nám chystajú, alebo už našu destináciu navštívili a nešetrili slovami chvály. Najväčší záujem zo strany verejnosti bol o prírodu, aktívny oddych, národné parky a samotné mesto Košice. Veríme, že táto prezentácia nášho kraja sa odzrkadlí aj na štatistikách a samotnom príchode turistov z Izraela. Pozitívne ohlasy verejnosti a naše veľmi kladné hodnotenie tohto veľtrhu nás len upevnilo v názore, že účasť na týchto veľtrhoch má zmysel. 

IMTM 2020 – Košice Región Turizmus

Najbližšie nás čaká cesta do nemeckého Berlína na absolútne najväčší veľtrh turistického ruchu na svete ITB Berlín. Naše aktivity a účasť na veľtrhoch môžete sledovať aj na našom Instagrame. 


Nová turistická útulňa

V Košickom kraji, priamo v prostredí Volovských vrchov, vznikne v spolupráci s Hikemates, Košice Región Turizmus a Košickým samosprávnym…

dotazník covid 19

Analýza podnikateľského prostredia s ohľadom na pandémiu

Cestovný ruch (CR) je v súčasnej dobe jedným z najpostihnutejších odvetví národného hospodárstva. Aj v Košickom kraji je CR významným…

Nový úsek cyklo trasy až do Maďarska

Vďaka projektu ABA GREENWAY – „Zelený zážitok“, bol vybudovaný nový úsek cyklo trasy, v rámci ktorej môžu cyklisti…