fbpx
Pozvánka na INFOCESTU do Košického kraja

Košice Región Turizmus dáva do pozornosti všetkým influencerom (blogerom, vlogerom, instagramerom) a zástupcom mediálnej obce, zameriavajúcim sa na budovanie pozitívneho povedomia o destináciách na Slovensku, možnosť prihlásiť sa na INFOCESTU, ktorá účastníkom umožní otestovať jedinečné zážitkové produkty, navrhnuté v rámci projektu  GO52 – „Víkendy plné tradícií“. Záujemcovia sa môžu tešiť na nezabudnuteľné zážitky, založené na žijúcom dedičstve Karpát – autentickom životnom štýle a tradičnej kultúre obyvateľov Košického kraja.

Interaktívna prehliadka novovytvorených produktov, zameraných na zachovanie tradičných remesiel a pracovných postupov v Košickom kraji,  je plánovaná v termíne od 23.9. – 26.09. 2021 a bude pokrývať lokality subregiónov Košice, Gemer, Slovenský raj, vinohradnícku oblasť Tokaj a Zemplínsku šíravu. 

Návštevníkov priamo vtiahneme do deja starých remesiel. Zapojíme všetky ich zmysly a stanú sa súčasťou interaktívneho zážitku. Vyskúšajú si tanečné umenie, objavia krásu sveta zo sedla koňa, či smelo zaplieskajú zemplínskym bičom. Súčasťou bude aj ukážka projektu ekoturizmu, vyzdvihujúceho silu prírody v lesoch pri Vinianskom jazere s názvom Lesný kúpeľ. Gurmánov opantá degustácia jedinečných vín vo vinohradníckej oblasti Tokaj.

Všetky tieto autentické zážitky sú navrhnuté pre Maďarsko, Slovensko, Rumunsko a Ukrajinu v rámci projektu „52 zážitkov v Karpatskom regióne: Znovuobjavenie tradičných zvykov a zaužívaných pracovných postupov!“ Navrhované produkty významne odlišujú a dopĺňajú existujúcu ponuku cestovného ruchu v našom regióne. Cieľom tejto infocesty je zvýšiť povedomie o novovytvorených produktoch zameraných na zachovanie tradičných remesiel a pracovných postupov v Košickom kraji ako aj o samotných poskytovateľoch.


Čo sa očakáva od účastníkov?

Od účastníkov sa očakáva, prostredníctvom svojich príspevkov v mediálnom priestore, zvýšiť atraktívnosť a povedomie o jednotlivých lokalitách, zážitkoch či poskytovateľoch služieb.

Účastníci infocesty budú svoje príspevky označovať nasledovne: FB/IG @kosiceregion, #kosiceregion, #rozhybanykraj, #krajsveta, #kosickysvetovykraj, FB/IG @go52heritage, #go52, #lifestyle, #heritageweekends.

Program INFOCESTY zahŕňa: dopravu v rámci regiónu, stravovanie, ubytovanie a exkurzie.

ÚČASŤ NA INFOCESTE NIE JE HONOROVANÁ.

Záujemcovia o účasť na INFOCESTE sa môžu prihlásiť ONLINE
prostredníctvom online formulára a odkazu „Chcem sa prihlásiť“ do 19. septembra 2021.

Projekt „52 zážitkov v Karpatskom regióne: Znovuobjavenie tradičných zvykov a zaužívaných pracovných postupov!“ ponúka krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus (Slovensko) v partnerstve s Obchodnou, priemyselnou a poľnohospodárskou komorou župy Satu-Mare (Rumunsko), Združením cestovného ruchu ABA (Maďarsko) a Odborom medzinárodnej spolupráce, európskej integrácie, cestovného ruchu a investícií regionálnej štátnej správy Ivano-Frankivsk (Ukrajina) a je spolufinancovaný Európskou úniou v rámci Programu ENI Cezhraničná spolupráca Maďarsko – Slovensko – Rumunsko – Ukrajina 2014 -2020.


KONTAKT NA ORGANIZÁTORA:
Košice Región Turizmus: Hlavná 48, 040 01 Košice
www.kosiceregion.com
Miroslava Šeregová Hnatková
tel.: + 421 948 951 595
email: miroslava.seregova@kosiceregion.com

 

UPOZORNENIE:

V zmysle platných protipandemických opatrení je ÚČASŤ NA INFOCESTE MOŽNÁ len pre osoby, ktoré SÚ PLNE ZAOČKOVANÉ proti ochoreniu COVID 19, alebo ochorenie COVID 19 prekonali, prípadne sa vedia preukázať platným AG testom (režim OTP).

ZMENA PROGRAMU A TERMÍNU JE ZO STRANY ORGANIZÁTORA VYHRADENÁ!


Košický samosprávny kraj v roku 2024 posilní turistickú infraštruktúru finančnou injekciou vo výške 1,35 milióna eur

Košický samosprávny kraj, prostredníctvom etablovanej grantovej výzvy Terra Incognita, aj v roku 2024 podporí nové zaujímavé…

Otvorenie cezhraničného projektu BirdTour

Pri príležitosti predstavenia nového cezhraničného projektu vo významnej ornitologickej lokalite Senianske rybníky Vás pozývame na jeho…