fbpx
Noc múzeí a galérií obohatí magické prekvapenie na oblohe

Múzeá a galérie v Košickom kraji počas najbližšej soboty 14. novembra 2020 ponúknu návštevníkom jedinečný virtuálny pohľad do svojich expozícií. Tešiť sa môžete na prehliadky, kvízy, premietanie i slávnostné symbolické rozsvietenie! Vyberte si z našej ponuky a užite si Noc múzeí a galérií.

Noc múzeí a galérií prichádza do Košického kraja už po šestnástykrát, návštevníci ju však uvidia v úplne inom šate – prvýkrát v histórii bude prístupná prevažne v online podobe.

Múzea Dolného Zemplína

Zemplínske múzeum v Michalovciach ponúkne na svojom facebooku online prehliadku najnovšej expozície Klenotnica – vzácne poklady minulosti. Virtuálna návšteva divákom ukáže unikátne zbierkové predmety, ktoré si po znovuotvorení múzea môžu prísť pozrieť na vlastné oči.

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove uvedie komentovanú večernú prehliadku andrássyovského parku. Hlavnou témou budú zaujímavosti zo života šľachty trebišovského kaštieľa a divákom sa naskytne pohľad aj na netradične osvetlený večerný kaštieľ.

Spiš predstaví kaštiele

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi pripravuje okrem virtuálnej prehliadky nedávno rozšírenej expozície Histórie Spiša aj tematicky ladenú prehliadku kaštieľa v Markušovciach – Noc múzeí s Ludwigom van Beethovenom, v rámci ktorej predstaví aj Letohrádok Dardanely na pozadí výstavy venovanej životu a dielu tohto výnimočného umelca.

Galéria umelcov Spiša otvorí virtuálne brány a z dôvodu pandemických opatrení sa obľúbené podujatie Križovatky, s podtitulom Karanténa v umeníodohrá v novom formáte „karanténnej“ komunikácie Galéria OnLine.

Gemer s prekvapením

Banícke múzeum v Rožňave ponúkne na svojich web stránkach a YouTube od 17:00 hod. okrem prehliadok expozícií aj prebiehajúce výstavy múzea – Jaskyne UNESCO v Národnom parku Slovenský kras a Divadelná Rožňava – Rozsnyói Színházi Élet.

V andrássyovskom kaštieli v Betliari pri Rožňave pripravili aj prekvapenie. V sobotu o 18-tej hodine uvidia návštevníci na lúke pred kaštieľom ohňostroj, ako symbol nádeje – svetla na konci (pandemického) tunela.

Metropola východu so spomienkami

Východoslovenské múzeum v Košiciach láka na video upútavku –  zaujímavosti z útrob múzea v netradičnej atmosfére. Pracovníci múzea okrem toho plánujú spomienkovú prezentáciu z predchádzajúcich ročníkov podujatia.

Východoslovenská galéria okrem virtuálnej prehliadky výstavy Telo, forma a gesto a zaujímavých príspevkov v online priestore, pripravovala na tento večer nočný videomapping na nádvorí od Zoidberg projekt a Nano VJS pod názvom Planet etc, ktorý však bude vzhľadom k situácii presunutý na iný termín.

Programy jednotlivých kultúrnych organizácií môžete sledovať na ich web stránkach, YouTube kanáloch alebo na sociálnych sieťach.

 


Online konferencia venovaná téme ekoturizmu

(English version below) Podpora ekoturizmu má pre súčasných obyvateľov a návštevníkov regiónov západnej a strednej Európy obrovský…

Pozvánka na FAMTRIP do Košického kraja

Do pozornosti cestovných kancelárií (CK) a cestovných agentúr (CA), ktoré sa zameriavajú na príjazdový a domáci cestovný ruch dávame…

ryanair košice praha

Letecká spoločnosť Ryanair spustila pravidelné letecké spojenie Košice - Praha

Najväčšia európska letecká spoločnosť Ryanair, spustila od 3.augusta pravidelnú linku na trase Košice – Praha, ktorú v minulosti…