fbpx
Návštevníci MS v hokeji sa môžu tešiť na unikátne zážitky z Košického kraja

Bohatý program mimo zápasového harmonogramu čaká na návštevníkov MS v hokeji 2019 v Košiciach. Niekoľko zaujímavých aktivít pripravila aj organizácia Košice Región Turizmus, ktorá chce takýmto spôsobom využiť významné podujatie nie len na zviditeľnenie samotného mesta, ale aj celého regiónu.

Ozvláštnením fanúšikovskej atmosféry, ktorou bude v blízkej dobe pulzovať mesto i širší región, budú živé hokejové sochy. Hráčov všetkých 8 tímov, ktoré sa v Košiciach na MS predstavia, stvárnia umelci svetoznámeho zoskupenia Big Names, pochádzajúceho z Košického kraja. Fanúšikovia sa s nimi môžu stretnúť počas prvého hracieho víkendu v Košiciach, no uvidia ich už aj návštevníci podujatia Urban 2019, pri otvorených tokajských pivniciach v sobotu 27.4.2019.

Aké to ale môže byť v objatí múrov stredovekého hradu, ktorý je pýchou celého Slovenska? Alebo vo vinohradníckej oblasti na Tokaji, v prostredí vínnej pivnice z 13. storočia? Okúsiť tento mimoriadny zážitok bude môcť niekoľko šťastlivcov, ktorí môžu vyhrať pozeranie hokeja v Kráľovskej hokejovej lóži. Viac informácií na webe Kráľovskej hokejovej lóže.

K majstrovstvám sveta nachystala krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus aj špeciálne výletné produkty, ktorými si domáci i návštevníci môžu skrátiť čakanie na zápas, alebo ujsť z dočasne preplneného mesta. Pre zahraničných fanúšikov, ubytovaných v Košiciach, sú pod názvom Get inspired by Košice Region nachystané štyri zážitkové výlety – na Spišský Hrad, do pivovaru Kaltenecker, na Tokaj a do Thermal Šírava Spa Resort. Pre záujemcov o tieto výlety bol vytvorený špeciálny web trip.kosiceregion.com.

Pre pravých fanúšikov, ktorí si chcú MS v hokeji v Košiciach zapamätať, je pripravená aj ponuka unikátnych spomienkových predmetov. Vyrobené boli v limitovanej edícii. Skvelým suvenírom je skutočný puk so špeciálnym hokejovým motívom Košického kraja.

Ďalším pamätným predmetom, ktorý Košice Región Turizmus nachystal, je zábavný hokejový anglicko-východniarsky slovník. Preklady fráz typu „Koľko je hodín“ alebo „Koľko stojí táto pizza“ v ňom ale nehľadajte. Namiesto toho sú v ňom zhrnuté všetky podstatné výrazy, ktoré by fanúšik v Košiciach mal ovládať. Do you speak Ponashom?TLAČOVÁ SPRÁVA: BirdTour: Rozkvet ekoturizmu v srdci Európy, s unikátnym pohľadom na vtáctvo

Spojenie prírody a turizmu s myšlienkou oživiť a zatraktívniť prihraničný región prináša medzinárodný projekt s názvom…

TLAČOVÁ SPRÁVA: Zádielska tiesňava sa teší z noviniek, ktoré podporia turistickú infraštruktúru celej doliny

Nové informačné centrum pri vstupe do Zádielskej tiesňavy a 3 metre vysoké drevené sochy Haravarkov pri Zádielskej chate sú výsledkami…

Projekt REJOICE zmení nevyužitý potenciál rieky Hornád

Nevyužitý potenciál rieky Hornád z hľadiska ekoturizmu sa rozhodli zmeniť partneri projektu REJOICE (RivEr JOurney…