fbpx
Maďarskí tour-operátori spoznávali náš región

Košice, 15.5.2018

Poznávacia cesta pre maďarských tour-operátorov sa v destinácii Košice región začala ich príchodom autobusom z Budapešti. Objavovanie krás regiónu začalo prehliadkou Gombaseckej jaskyne zapísanej do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Poznávanie GEMERA pokračovalo prehliadkou perly kultúry, kaštieľa rodiny Andrássy v Betliari. Cestou späť do Košíc nechýbala zastávka na mieste vychýrenom svojou tradičnou kulináriou – Granárium v Jablonove nad Turňou. Naši hostia si prezreli celý areál ako aj ubytovacie kapacity. Predstavili sme im možnosti oddychu v okolí, ochutnali jedinečnú lokálnu kuchyňu a následne sa vrátili do Košíc, kde aj prenocovali. Kolegovia z Visit Košice pre nich v našej metropole pripravili pestrý program. Svoj tretí deň začali návštevou Východoslovenského múzea a Košického zlatého pokladu. Muzeálne ráno si spestrili návštevou múzea letectva pri košickom letisku a následne sa opäť presunuli do regiónu, tento krát na dolný Zemplín. Po prehliadke nového hotela Thermal Šírava**** a vodného sveta Thermalpark Šírava vrátane jeho technickej časti si vychutnali wellness programy. Deň zavŕšili prezentáciou regiónu dolný Zemplín s výstižným názvom „Kraj rytiera a maliara“. Túto čarovnú letnú destináciu odprezentovali na slovo vzatí historici, zároveň autori projektu „Špacirky po okolici“ p. Molnár, p. Pazičová a p. Starjak.

Posledný deň si spestrili návštevou Chrámu prenesenia Ostatkov sv. Mikuláša v Ruskej Bystrej, ktorý je tiež na Zozname svetového dedičstva Unesco a lomu v Beňatine. Cestu za týmito atraktivitami im spestril sprievodca a historik p. Starjak, ktorý im predstavil dolný Zemplín ako na dlani.

V priebehu štyrich dní mali tour-operátori možnosť objaviť niektoré z krás nášho regiónu a odkomunikovať možnosti spolupráce s lokálnymi aktérmi CR. Vybraná ponuka ich oslovila, okrem organizovania fakultatívnych výletov zvažujú zrealizovanie pobytových zájazdov v našom regióne. Počas ich pobytu odzneli v maďarskej verejnoprávnej televízii MTVA reportáže, ktoré predstavili navštívené miesta. Veríme, že sa nám podarí rozbehnúť ďalšiu spoluprácu, ktorá prinesie zvýšený počet turistov z Maďarska.


Obnova turistického značenia podporila rozvoj udržateľnej rekreácie

Košice Región Turizmus v spolupráci s Klubom Slovenských turistov aj v tomto roku pokračovali v úspešnej spolupráci. Obnovili 207,3 km…

Postavili sme prvú turistickú útulňu novej generácie

Vo Volovských vrchoch, v katastrálnom území obce Vyšný Medzev, pribudla nová turistická útulňa s unikátnou architektúrou. Jej výstavbu…

Kampaň Kraj sveta opäť v centre pozornosti

Letná destinačná marketingová kampaň Košického kraja, Kraj sveta: Hrdý na to, čo v ňom nenájdeš, doplnila v priebehu…