fbpx
Kraj sveta na medzinárodnom veľtrhu ITF Slovakiatour 2022

Kraj sveta – Košický svetový kraj je vďaka prirodzenému rázu nedotknutej prírody a hodnotnej práci tvorivých ľudí, už dnes lákadlom pre mnohých návštevníkov, vyhľadávajúcich autentické zážitky. Ponuka nemasových zážitkov, ktorá je prezentovaná aj na ITF Slovakiatour 2022, bude v najbližšom období doplnená o nové atrakcie a podujatia, ktoré majú potenciál pritiahnuť návštevníkov aj zo širšieho regiónu, či zo zahraničia.

Krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus prezentovala v rámci medzinárodného veľtrhu ITF Slovakiatour 2022, to najlepšie z ponuky turistických zážitkov. Stánok Košického kraja lákal autentickými a nemasovými zážitkami. Košický kraj je pre mnohých stále neobjaveným miestom, plným autentických zážitkov a nedotknutej prírody. Práve nemasovosť, kreatívnosť, autenticita v kontexte ekoturizmu – sú tým, čo Košický kraj definuje a čo je pre turistov tak zaujímavé a hodnotné. Túto našu konkurenčnú výhodu sme použili aj ako východisko minuloročnej kampane Kraj sveta – Hrdý na to, čo v ňom nenájdeš, na ktorej úspechy sme nadviazali aj prezentáciou Košického kraja na medzinárodnom veľtrhu ITF Slovakiatour 2022.

Prezentácia Košického kraja na ITF Slovakiatour 2022
 
Súčasťou veľtržného stánku Košického kraja, vizuálne spracovaného v podobe Kraja sveta – ako destinačného brandingu, boli interaktívne a moderné prvky, ktoré návštevníkom sprostredkovali nové i plánované zážitky na Kraji sveta. Jednou z týchto atrakcií je autentická sedačka lanovky, vedúcej horským prostredím Slovenského raja z Dediniek na planinu Geravy, na ktorú si návštevníci mohli v stánku nasadnúť. Vďaka prídavnej virtuálnej realite navyše získali pocit reálnej jazdy na tejto lanovke. Virtuálnou realitou – OCULUSOM – boli odprezentované aj ďalšie lokality Košického kraja ako Spiš, či Slovenský raj. V súvislosti s významnou storočnicou názvu Slovenský raj sa návštevníci mohli odfotiť aj so živou sochou (Big Names) v podobe turistu s ferratovým výstrojom. Ten je pre Košický kraj príznačný najmä v oblasti Slovenského raja – Ferrata Kyseľ. Vďaka reálnemu turistickému smerovníku mohli návštevníci stánku zistiť, aká je vzdialenosť z výstaviska na Kraj sveta, a ktorým smerom sa majú vydať.
 
Stánok Košického kraja priniesol zážitok nielen aktívnym turistom a dobrodruhom, ale aj rodinám s deťmi, pre ktoré bola pripravená rozprávková krajina Haravara a pestrofarebný foto kútik s jej maskotmi – duchom Kaškom, Maxom a Majkou. Títo detskí hrdinovia sa počas celého veľtrhu aktívne pohybovali po výstavisku a prezentovali detský produkt Haravara, zahŕňajúci všetky rodinne orientované lokality a atrakcie Košického kraja, v ktorých sa výlety menia na rozprávkové dobrodružstvá. Haravara ponúka aj rodinné autobusové výlety s animačným programom a maskotmi, ktoré zabezpečuje Košice Región Turizmus od apríla až do augusta.


Hokejová liga majstrov na Kraji sveta

Športoví fanúšikovia nielen z Košíc a Košického kraja sa v týchto týždňoch tešia z významnej športovej udalosti.…

Zúčastnili sme sa najväčšieho izraelského veľtrhu

Zúčastnili sme sa najväčšieho izraelského veľtrhu International Mediterranean Tourism Market (IMTM) 2023 v Tel Avive, ktorý sa konal od 14.…

Postavili sme prvú turistickú útulňu novej generácie

Vo Volovských vrchoch, v katastrálnom území obce Vyšný Medzev, pribudla nová turistická útulňa s unikátnou architektúrou. Jej výstavbu…