fbpx
Košický letecký deň tohto roku v novom formáte

Všetkých priaznivcov letectva a leteckého športu čaká v sobotu 8. septembra v areáli Aeroklubu Košice skutočne bohatý program. Košický letecký deň ponúkne prehliadku zaujímavých historických kúskov, ale aj moderných strojov a organizátori sľubujú šou, aká tu už dlho nebola.

Košický letecký deň bude v tomto roku predposledným TOP podujatím programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Dejiskom Košického leteckého dňa bude Aeroklub Košice a Múzeum letectva, ktorého expozícia bude sprístupnená pre účastníkov podujatia. Keďže organizátori nachystali pre návštevníkov záchytné parkoviská, na presuny medzi týmito dvoma miestami bude slúžiť kyvadlová doprava. Otvorenie oboch areálov so sprievodným programom pre deti je naplánované na 9:00, hlavný program potom štartuje o 11:00 a jeho časovú os nájdete na webe www.kosiceregion.com.

Lístok na podujatie stojí 3 eurá, pričom v cene je zahrnuté aj parkovanie a kyvadlová autobusová doprava. Deti nižšie ako 140 centimetrov, seniori a ŤZP majú vstupné zdarma.