fbpx
Úrodu v Trebišove oslávia tradične, Chlebom a vínom

Program TOP podujatia Chlebom a vínom odštartuje tradične – liturgiou a dožinkovým sprievodom, ktorý zamieri do trebišovského kaštieľa. Jeho pánom, Andrássyovcom, tam symbolicky odovzdajú dožinkový veniec, v duchu divadelnej hry Dobrodružstvo pri obžinkoch. Ďalšie scény zo života šľachty predvedie počas dňa skupina Via Cassa.

Pódiovým lákadlom pre všetkých divákov bude bubnová show v podaní zoskupenia Batida a najmä košický spevák BuranoWski, ktorého singel Lúč nedávno valcoval hudobné vysielanie slovenských rádií. Záver podujatia bude patriť mappingu na budovu kaštieľa a následne inštaláciám v parku. Pre deti je pripravený Detský svet s hudobným kútikom, mini ZOO, kreatívnymi dielňami a aj možnosťou vytvoriť si vlastné divadlo s originálnymi kostýmami, rekvizitami a bábkami.

Organizácia Košice Región Turizmus pripravila na sobotu špeciálny celodenný výlet, ktorý je spojený práve s podujatím Chlebom a vínom. Záujemcovia si lístky môžu kúpiť cez web www.terraincognita.sk alebo osobne v Regionálnom informačnom bode v Košiciach.