fbpx
Prvý presstrip pre domácich novinárov

Šíriť dobrú zvesť o krásach nášho regiónu v zahraničných médiách – taký bol zámer doterajších presstripov, ktoré pripravoval Košice Región Turizmus pre novinárov a blogerov z Česka, Poľska, ale aj Španielska či Británie. Len v minulom roku sme realizovali 10 takýchto novinárskych ciest, vďaka ktorým sa v zahraničí písalo o destinácii Košice región v desiatkach článkov.

V tomto roku sme si povedali, že by možno nebolo zlé priblížiť krásy destinácie aj našim – slovenským novinárom. S malou dušičkou sme do redakcií rozposlali pozvánku so základnými informáciami a čakali na odozvu. Áno, boli sme si vedomí aj rizika, že na túto infocestu nám bude stačiť 5-miestne osobné auto. Registrácie ale rýchlo nabiehali, až sme dokonca museli pristúpiť k výberu účastníkov, o čom sme na začiatku skutočne ani nesnívali.

V prvý aprílový víkend bolo všetko dramaturgicky naštelované perfektne. Od organizačných záležitostí, ktoré profesionálne (ako vždy) zabezpečila naša kolegyňa Mirka, až po počasie, ktoré sme si „dohodli“ s vyššími mocnosťami. Putovanie so skupinou novinárov sa začalo v sobotu v obci Háj, ktorú stráži socha anjela známa z filmu Za nepriateľskou líniou s Geneom Hackmanom a Owenom Wilsonom. Po výstupe na Zádielsku planinu sa nám naskytol rozprávkový pohľad na zobúdzajúcu sa prírodu. Ďalšou sobotňajšou aktivitou bola adrenalínová prehliadka Krásnohorskej jaskyne v pravom jaskyniarskom výstroji. Aj keď niekoľkí novinári si po triezvom zhodnotení vlastných schopností netrúfli, väčšina šla dnu a neoľutovala. Kvapeľ rožňavských jaskyniarov, ktorý je cieľom prehliadkovej trasy, svojou majestátnosťou vyráža dych. Sobotu sme zavŕšili v Granáriu v Jablonove nad Turňou aj s dobrým jedlom, ktoré tam pripravujú podľa tradičných receptúr.

Nedeľa bola spojená s tlačovou besedou na Spišskom hrade, kde sme novinárom priblížili hlavnú marketingovú tému destinácie Košice región – UNESCO NA DOSAH. Konala sa, symbolicky, na mieste, ktoré patrí medzi 18 pamiatok Svetového dedičstva UNESCO dostupných autom z Košíc do 100 minút. Po tlačovke, ktorá podľa reakcií novinárov zanechala výnimočný dojem, a obede na Spišskom salaši, sme zamierili do posledného cieľa presstripu. Turistiku sme zavŕšili na Tomášovskom výhľade, ktorý je jedným z najnavštevovanejších miest v Slovenskom raji. A keďže počasie sme mali „dohodnuté“, novinári sa na prvom (česko-)slovenskom tripe mohli pokochať aj výhľadom na Tatry.

Ilustračné foto: autor Miroslav Vacula


Organizovali sme pracovné stretnutie so zahraničnými partnermi

V uplynulom období sme organizovali pracovné stretnutie s kľúčovými partnermi projektu GO52 - 52 zážitkov v Karpatskom regióne. Projekt sa…

Kampaň Kraj sveta opäť v centre pozornosti

Letná destinačná marketingová kampaň Košického kraja, Kraj sveta: Hrdý na to, čo v ňom nenájdeš, doplnila v priebehu…

Lepší zážitok, bezpečnejší pohyb a prepojenosť turistických trás

Košice Región Turizmus v spolupráci s Klubom Slovenských turistov obnovil 224,7 km turistického značenia v rámci Košického kraja, čo…