fbpx
Košický región pripravuje turistické novinky, chystá sa aj na MS v hokeji

Na oblasť cestovného ruchu pôjde v tomto roku v Košickom kraji z verejných financií výrazne vyššia suma ako vlani. Zaznelo to na otváracej tlačovej konferencii Košického regiónu na veľtrhu cestovania ITF Slovakiatour 2019 v Bratislave.

Zlepšovanie dopravnej dostupnosti, ponuka výletov, rozvoj turistickej infraštruktúry a služieb, ale aj aktivity súvisiace s MS v ľadovom hokeji. To sú ťažiskové zámery krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus pre rok 2019.

Už o týždeň (2.2.2019) štartuje projekt mimoriadneho turistického vlaku Ľadový expres v jeho zimnom vydaní, ktorý bude premávať každú sobotu. Počas hlavnej sezóny potom postupne pribudnú Gemerský, Ľadový a Tokajský expres. KRT chystá aj novú ponuku celodenných organizovaných výletov s programom, realizáciu Promenády na Zemplínskej šírave či obnovu lanovky na Geravy. V súvislosti s Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji organizácia pripravuje krátke zážitkové výlety, ktorými si zahraniční, ale aj domáci návštevníci budú môcť krátiť chvíle, keď ich tím nehrá. K aktivitám spojeným so šampionátom sa pripojí tiež zábavná online kampaň, ktorá spojí hokej a destináciu Košice región.